Design a ovládání

Nemusíte být odborníky na práci s počítačem. POHODA vyniká přehledným a maximálně praktickým řešením oken jednotlivých agend. Uživatelská přívětivost a nekomplikovaný design patří mezi její základní pilíře, stejně jako rozsáhlý systém interaktivní a kontextové nápovědy. Oporou při práci s programem může být uživatelům také příručka uživatele, která je dostupná ve třech verzích:

 • tištěná verze - dostanete ji automaticky s nákupem programu POHODA
 • elektronická verze ve formátu PDF - stáhnout si ji můžete ze stránky www.stormware.cz/ke-stazeni/soubory,
 • online verze - do odpovídající kapitoly se můžete přepnout přímo z programu POHODA.

V účetním programu POHODA vše ovládáte pomocí chytrých klávesových zkratek a několika kliknutí myší. POHODA navíc mnoho postupů vytuší s předstihem za vás a celkově vám tak ovládání zjednoduší. Usnadní vám každodenní práci a vy se tak můžete lépe soustředit na to, co je pro vás skutečně důležité.

Jednoduché ovládání

 • Ovládat program, tedy otevírat agendy, vyplňovat a editovat jednotlivá pole, pohybovat se ve formulářích a tabulkách, používat povely atd., můžete buď z klávesnice pomocí kláves a klávesových zkratek, nebo myší, případně oba způsoby kombinovat. Záleží, jak jste zvyklí a co je pro vás pohodlnější. Můžete si také vytvářet vlastní klávesové zkratky a používat další vlastní nastavení.
 • Prvky ovládání programu, jako jsou horké klávesy, tlačítka nebo povely nástrojových lišt, jsou plně uživatelsky definovatelné ve stylu programů Microsoft Office.
 • Prostředí, ve kterém pracujete, je přívětivé a praktické. Jednotlivé agendy si můžete pro zvýšení přehlednosti odlišit barevným pruhem.

         

 • Pro urychlení zápisů lze používat vzory nejčastěji používaných dokladů a dokumentů, tzv. šablony. Nový doklad nebo záznam se díky nim vytvoří s předvyplněnými údaji, které už jen doplníte nebo upravíte podle aktuální potřeby.
 • Práci si můžete také urychlit nastavením přeskakování polí, která nepotřebujete používat či vyplňovat. Oceníte to zejména při ovládání programu klávesnicí.
 • V programu jsou maximálně automatizované postupy různých výpočtů a většinu rutinních operací provede POHODA vlastně za vás. Jedním z předpokladů pro co největší efektivitu práce je správné nastavení základní konfigurace (tzv. globální nastavení), příp. přizpůsobení jednotlivými uživateli (uživatelské nastavení).
 • Na jednom monitoru můžete mít otevřeno více oken s různými agendami, účetními jednotkami nebo obdobími a jednoduše se mezi nimi přepínat.

Prvky okna

V každé agendě je v dolní části tabulka se seznamem všech záznamů a v horní části formulář s detailem aktuálního záznamu. Okno agendy obsahuje celou řadu aktivních ovládacích prvků, které umožňují procházení, výběr a třídění záznamů.

 • Panel agend™ v pravé části okna zobrazuje ikony otevřených agend, umožňuje se mezi nimi rychle přepínat a zobrazuje stavy vkládání dat z jedné agendy do druhé.
 • Dynamické záložky™ pomocí několika kliknutí myší okamžitě vyberou záznamy, které odpovídají zvolené kombinaci zadaných podmínek.
 • Dynamické formuláře™ mění svůj vzhled tak, abyste měli k dispozici přesně ta pole, která potřebujete.

Vstupní stránkou do účetní jednotky je Informační plocha™. Zobrazuje se ve chvíli, kdy máte všechny agendy zavřené. Obsahuje aktuální údaje o právě otevřeném účetnictví, nejbližší termíny daňového kalendáře a upozornění na nejbližší úkoly. Na očích tak máte neustále stav svých finančních prostředků, pohledávek a závazků a další informace.

       

 

Kalkulačka

POHODA obsahuje kalkulačku, kterou můžete použít nejen pro jednoduché výpočty, ale také k přenesení výsledků do aktivního pole ve formuláři agendy. Kalkulačku máte vždy po ruce. Zapnete ji z kteréhokoliv editovatelného pole. Výsledek může kalkulačka vložit do všech polí pro částku nebo text.